Güneş Enerjisi Santral Kurulumu

Doğru yatırım stratejisine karar verilmesine müteakip yılların bilgi birikimi ve deneyimiyle güneş enerjsi santralini İFA SOLAR gerçekleştiriyor. Güneş enerjisi santrali & tarlası kurulumunda belli başlı aşamalar;

 • Mühendislik

  • Bir zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür. Santral kurulumu aşamasında ilk ve en önemli çalışmalardan birisi mühendislik çalışmasıdır. Kurulucak alana göre doğru yerleşimler ve ürünler tedarik edilmediğinde çok kötü sonuçlara yol açabilir.  Statik projeler, gölgelenmler, açılar, paneller, taşıyıcı malzemeler, evirci, kablo hatta vidasına kadar özenle seçilmektedir. 
  • En verimli alanlar ve en doğru ürünler. Özel yazılımlarımız ile doğru alanları ve ürünleri belirleyene kadar her yerleşim ve ürün modelini çalışıyoruz. Optimum seviyeler ve alanlar sonuçlanınca sizinle GES’in hesapladığımız verimlilik çalışmalarımızı paylaşıyoruz. 
  • Bizim için önemli olan da sizin cebinizden ne kadar çıktığı değil, ne kadar hızlı cebinize geri dönmesidir. Çoğu zaman bir çatının tümünü kullanmaktan kaçınıyoruz.  Verimlilik düşürecek alanlardan ve açılardan uzak duruyoruz.  Verim düşerse geri ödeminiz düşer. 

 

 • Ürün tedariği

  • Her panel, inverter, taşıyıcı sistem, kablo hatta vida aynı değildir. Her üründe teknik farklılık olduğu gibi de bu ürünler arasında uyumluluk da çok önemlidir.  En iyi panelleri orta sınıf bir inverter ile çalıştırmaya kalkarsanız panelleri verimli kullanamazsınız.  En kaliteli ürünleri sertifakasız vidalar ile birleştirmeye kalkarsanız 3 sene sonra santraliniz bıraktığınız yerde bulamayabilirsiniz.  IFASolar olarak mühendislik çalışmalarımıza ilaveten doğru ürün tedariği ile birleştirmeyi son derece önemsemekteyiz. 
  • Sertifaklar yetmez! . Kullanılan ürünlerin sadece sertifakalı olup olmaması bakılmıyor. Sertifikalar, standartlar, garantiler, üreticilerin güvenilirliği dahil olmak üzere bir sürü etken değerlendiriliyor.  Geleceği düşünerek iyi ürün ve güvenilir üretici birlikte olması lazım.  Eksik gördüğümüz alanlardan uzak durmayı tercih ediyoruz.
  • Astarı kumaşından pahalı. Tüm seçimleri yapıyorken optimum fiyat/kalite seviyesini tutturmak ince hesaptır ve çok zordur. IFASolar olarak yatırım yükünüzü yormayacak fakat ömründen taviz vermeyecek ürünle kullanarak geleceğe yatırım yapıyoruz. 

 

 • Kurulum

  • Projeye uygun çalışırız. Başta doğru proje çizdiğimiz için ve projeye doğru ürünler seçildiği için projeyi kuruyorken de en doğru şekilde ilerleriz. Neyi baştan söz veriyorsak onu ifa ediyoruz.  
  • Deneyimli Ekipler ile çalışıyrouz.
  • Sistematik çalışılır; kanıtlanmış ve başarılı proje yönetimi metotları kullanılarak en hızlı ve kaliteli şekilde uygulanır
  • Çevreye ve Çatıya duyarlı çalışılır; Montaj öncesi ve montaj esnasında su sızıntılarına karşı koruma alınır ve su sızıntısı testleri yapılır. Çalışma alanlarımızı titiz şekilde düzenli tutarız.  Kurulum yaptığımız alanı ve komşuları rahatsız etmeden çalışırız.  Çevreyi korumak için kurduğumuz güneş santrali yapıyorken çevreyi kirletmeyiz!
  • TEDAŞ kabul için geldiğinde seri bir şekilde denetimlerini yapıp hızlı bir şekilde onayını veriyor. Projede herhangi bir değişiklik olmadığını, tüm ürünler, yerleşimler ve kurulumlar standartlara (hatta avrupa standartlarına) uygun olduğunu onaylamalrı çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.    

İfa Solar Güncel Teknojileri Kullanarak Kurulum Gerçekleştirir

Solar enerji yatırımınız ile ilgili kurulum modellemesi ve fizibilitesi için kullandığımız yazılımlardan örnek görseldir;
Solar Enerji Destek
Solar Destek
Merhaba; Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?