Tesis Tüketim İzlemesi ve Tüketim Optimizasyonu

Tesisin tüm sarfiyat verilerinin izlenmesi ve raporlanmasıyla verimlilik ve tesisin daha uzun süreli efektif çalışmasını sağlamış oluruz

Verimlilik

Tesis Tüketim Takibi ve Optimizasyonu ile Verimliliğiniz Artar

Tesis Ömrü Artar

Olası sorunların erken tespiti ile tesisin verimli ömrü artar

Güneş Enerjisi Üretim Tesisi Raporlama ve İzleme

IFA Solar Sadece üretiminizi optimize etmez aynı zamanda tüketimlerinizi de optimize etmenizi sağlar

İşletmelerdeki Sorunlar

İFA Solar ile

o   Yüksek elektrik faturaları

o   Gereksiz tüketim

o   Reaktif enerji cezaları

o   Fatura doğruluğu

o   Doğru tarife

o   Verimsiz çalışan/problemli cihazlar

o   En çok hangi cihazım tüketiyor

o   İzleyerek ve akıllıca yöneterek minimuma indirin

o   Tespit ederek önleyebilirsiniz

o   Takip ederek önleyebilirsiniz

o   Analize ederek kontrolü sağlayın

o   Tarife değerlendirmesi yapın

o   Tüketimi izleyerek bulun ve ortadan kaldırın

o   Alt kırılımlara bakarak ortaya çıkarın

o   Enerji tüketimi hala sıklıkla göz ardı edilmektedir. Birçok kuruluş enerji tüketimini takip etmiyor ve birincil enerji ihtiyaçları ve verimsizlik alanları hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip değil. Bu nedenle, enerji izleme ile ilgili önemli tasarruf ve operasyonel fırsatlardan vazgeçiyorlar.

o   Enerji izlemesi kullandığınız enerjinin daha fazla farkına varmanıza yardımcı olur. Bu elektrik izlemeneleri (kW olarak ve gerçek zamanlı olarak) evinizin ve işletmenizin tam olarak ne kadar enerji kullandığını size göstermesi sayesinde enerji kullanımınızın çok daha fazla farkında olmanıza yardımcı olur.

Bu düşünce, Smart Energy GB tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarıyla da desteklenmiştir. Sorgulanan 10.000 kişiden*, enerji monitörleri olanların %75’i monitörlerinin kendilerini enerji kullanımları konusunda daha bilinçli hale getirdiğini söyledi. Bu, sahip olmayanların% 65’i ile karşılaştırıldı.

o   Enerjiye ne kadar harcadığınız konusunda size daha iyi bir fikir verir.  Enerji monitörleri aynı zamanda enerji kullanımınızı parasal olarak gösterdiğinden, bu gerçekten ne kadar enerji harcadığınızı (şok korku!) anlamanıza yardımcı olur.

Yine, Smart Energy GB anketinin sonuçları bu noktayı destekledi – enerji monitörüne sahip olanların %88’i (%76’sına karşı) enerjiye ne harcadıklarını artık daha iyi anladıklarını belirtti.

o   Çalıtşığını fark etmediğiniz cihazları tespit etmenize yardımcı olurlar! Elektrik monitörlerinin bir başka kullanışlı özelliği de, yanlışlıkla açık bıraktığınız ev aletleri konusunda sizi uyarmalarına yardımcı olmalarıdır.

o   İzlemediğiniz bir şeye verimlilik getiremezsiniz! Enerji monitörünüz enerjiye ne kadar harcadığınızı, hangi saatlerde ve ne sıklıkta kullandığınızı görmenize yardımcı olduğundan, enerji kullanımınızı azaltmak için ne kadar küçük görünürse görünsün olumlu adımlar atmanızı sağlayabilir.

Ampullerinizi kademeli olarak LED’lerle değiştirmekten, klimaları ve diğer cihazları veya komple tesisleri ne zaman çalıştırmanız gerektirdiğine kadar sizi verimli bir hale getirmeye çalışıyoruz.  Enerjiden ve paradan tasarruf etmeniz için yapabileceğimiz birçok küçük değişiklik var.

Solar Enerji Destek
Solar Destek
Merhaba; Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?