Enerji Sektörel

100 KW Üzeri Güneş Enerjisi Üretimi

No Comments

Elektrik faturaları aslında kur ve emtia fiyatlarına endeksli olduğunu biliyor muydunuz?  Petrol, Doğal Gaz ve Kömür gibi elektrik üretiminde en yaygın kullanılan ham maddeler dolar ile alıp satıldığı için kendi aralarında olan fiyat oynamalarından dolayı doğal olarak elektrik fiyatlarını da etkilemekte.  Hatta yenilenebilir enerji de aslında teşvik ediliyorken dolar ile ödeme garantileri verildi.  Bunu bütçelemek için de her ay yekdem maliyeti diye bir şey çıkmakta.  YEKDEM ödemesini aslında biz yapıyoruz.  Her üretilen hidro, rüzgar, güneş, biokütle, jeotermal enerjisinin bir YEK maliyeti vardır ve bizim elektrik faturalımızdan alınmaktadır.

Elektrik fiyatları çok yükseldi! Elektrik faturası ödemek istemiyorum! Güneşten para kazanmak istiyorum gibi düşünceler aklınıza geliyorsa bu fikirleri bir an önce hayata geçirmekte fayda vardır.  Her karar vermediğiniz gün aslında kendi iş yerinizde kiracı gibi yaşayacaksınız.  Her ay elektrik faturalarına maruz kalacaksınız.

Elektrik faturası ödememek için ne yapmalısınız? İlk önce enerji@ifagrup.com adresine talebinizi iletmenizi gerekiyor.  Son ayın elektrik faturası ve çatınızın resmini başta iletmeniz yeterli olacaktır. Kendi eviniz ise, ve çatınız uygun ise size çok kısa süre içeresinde kurulumu gerçekleştirebiliriz. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solar Enerji Destek
Solar Destek
Merhaba; Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?